Ukážme deťom, že si môžu vybrať, čím chcú byť


Ukážme deťom, že si môžu vybrať, čím chcú byť

Projekt Svetlo pod perinou vznikol v kuchyni pri rozprávaní sa dvoch kamarátok. Premýšľali sme nad tým, ako posilniť sebevedomie a motiváciu detí a ukázať im, že si môžu vybrať, čím chcú byť. Na Slovensku je predsa veľa inšpiratívnych osobností.

Predstavujeme si Slovensko, v ktorom deti budú hrdé na umelkyne/umelcov, aktivistky/aktivistov, vedkyne/vedcov, športovkyne/športovcov a ostatných ľudí z rôznych profesií, ktorí tu boli a sú a tvoria náš svet. V ktorom rodičia čítajú deťom a rozprávajú sa s nimi. V ktorom je rozmanitosť vítaná a odlišnosti prijímané s otvorenou mysľou.

Svetlo pod perinou tvorí 57 príbehov od 57 autorov/autoriek a 57 ilustrátoriek/ilustrátorov. Budú vychádzať počas jedného roka na webe, aby boli dostupné pre všetky deti. Tešiť sa môžete aj na príbehy vo forme podcastov, ktoré časom pribudnú. Budú čítané osobnosťami, ktoré si vážime. Neskôr budú v tlačenej forme ako knižka.

Každý príbeh je venovaný jednej osobnosti. Autorom/autorkám textu aj ilustrácií sme nechali voľnú ruku. Chceli sme, aby do projektu dali svoju vášeň a srdce. Aby osobnosti, ktoré majú radi/rady, mohli zachytiť svojim jedinečným hlasom a videním.

Spoločne s nimi vytvárame priestor plný tolerancie, láskavosti a pochopenia.

Lucia a Maja

Lucia Pašková
Lucia Pašková
Maja Sztarovics
Maja Sztarovics

Lucia Pašková (1978) podnikateľka, spoluzakladateľka Curaproxu, entuziastická aktivistka, mama a súmama štyroch detí.

Mária Sztarovics (1977) zakladateľka marketingovej agentúry Wings4U založenej na princípe práce na diaľku. Žije v chalúpke v Českom raji s manželom a dvoma deťmi, dvoma psami a jednou mačkou.


Sledujte príbehy: